Український стяг замайорів над канівською Московкою

rozdilennja

n1-1 У День Українського прапора на горі Московка у Каневі підняли стяг розміром 24 квадратні метри.

З ініціативи міського голови Василя Коломійця на горі Московка, що навпроти міської ради, напередодні свята Національного прапора встановили флагшток висотою 25 метрів, а у День Українського стяга відбулося його підняття. Прапор розміром 4 на 6 метрів. В урочистостях взяли участь міський голова Канева Василь Коломієць, заступник голови Черкаської облдержадміністрації Анатолій Чабан, представники громадськості.

Сама гора Московка має цікаву історію. Вона досить крута і буквально нависає над центром Канева. З незапам'ятних часів цю висоту звали Грецьким городом. У травні 1787 року російська імператриця Катерина ІІ під час подорожі в Крим на судні "Днєпр" зупинилася якраз біля цієї гори. На кораблі імператриця прийняла польського короля Станіслава Августа. Тож на честь високої гості власник міста Станіслав Понятовський влаштував на горі ілюмінацію і феєрверк. Катерина ІІ так і не зійшла на Канівський берег, але гора, на якій світився вензель російської імператриці, з тих пір стала зватись Московкою.

Share |

Оцінка користувачів

Оцінить статтю


Коментарі

Коментувати можуть лише зареєстровані користувачі. Будь-ласка, використовуючи посилання внизу сторінки авторизуйтеся або зареєструйтеся Зареєструвати користувача
Покищо коментарів до даної статті нема

Останні статті