Тиждень кіно Юрія Іллєнка

1 З 22 по 30 січня 2011 року в Канівському міському будинку культури  (Черкаська область, м.Канів, вул. Кошового, 1) відбудеться кінофестиваль «Тиждень кіно Юрія Іллєнка».

Програма відкривається прем’єрним показом на Канівщині нової версії відомої стрічки «Молитва за гетьмана Мазепу».  Порівняно із фільмом, що був представлений 2002 року на Берлінському кінофестивалі, нова версія суттєво відрізняється, і була створена Юрієм Іллєнком незадовго до його смерті.  Серед змін - наявність багатоканального звуку, певне скороченням хронометражу (приблизно на 10 хв.) та поява закадрового коментарю автора, який дає пояснення як щодо історичного контексту подій фільму, так і, певною мірою, щодо історії створення та існування власне самого фільму.   Картину представить  виконавиця головної ролі Народна артистка України Людмила Єфименко, продюсер Пилип Іллєнко, а також інші актори та учасники творчої групи. Стрічку можна буде переглянути також і 30 січня.

Крім того, до складу ретроспективних показів також включено ще 7 фільмів Юрія Іллєнка, які сам автор вважав найвищими своїми досягненнями в кінематографії, а саме  «Тіні забутих предків», «Криниця для спраглих», «Вечір на Івана Купала», «Білий птах з чорною ознакою», «Лісова пісня. Мавка», «Легенда про княгиню Ольгу» та «Лебедине озеро. Зона».

2 Всі фільми із цього переліку було відновлено цифровим способом в рамках державної програми відновлення та збереження кінематографічної спадщини Юрія Іллєнка, отже глядачі зможуть подивитися ці картини у якісних копіях, недоступних широкому загалу до цього часу.

Життя Юрія Іллєнка було нерозривно пов’язане з Канівською землею - тут він зняв більшість своїх фільмів, тут, в селі Прохорівка, він провів багато років свого життя, і саме тут спочіває  його прах.

Фільми Юрія Іллєнка показали всьому світу красу Канівщини, у їх зйомках брали участь багато мешканців Канева й навколишніх сіл Ліпляви, Келеберди, Прохорівки, Сушків, Бучака, Пекарів тощо.

3 Перший  «Тиждень кіно Юрія Іллєнка» з великим успіхом відбувся з 15 по 22 жовтня  в столичному Культурному центрі «Кінотеатр «Київ».  З 18 по 25 листопада 2010 року відповідні заходи також пройшли в Театрі кіно «Люм’єр» в місті Івано-Франківськ.

Відвідати усі перегляди публіка зможе придбавши квитки у касах Міського будинку культури (розклад сеансів додається).

 Під час відкриття Тижня кіно Юрія Іллєнка відвідувачі зможуть придбати книгу Юрія Іллєнка «Парадигма кіно», а також збірку афоризмів та сентенцій Юрія Іллєнка «Криниця для спраглих», упорядником якої є відомий мовознавець Ірина Фаріон.  Представить збірку читачам сама авторка, що відвідає відкриття Тижня кіно Юрія Іллєнка у Каневі.

Розклад сеансів

22.01.2011  15.00 –  «Молитва за Гетьмана Мазепу. Нова версія»

23.01.2011  17.00  –  «Тіні забутих предків»

25.01.2011  18.00 –  «Криниця для спраглих»

26.01.2011  18.00  –  «Вечір на Івана Купала»

27.01.2011  18.00 – «Білий птах з чорною ознакою»

28.01.2011  18.00 –  «Лісова пісня. Мавка»

29.01.2011  16.00  – «Легенда про княгиню Ольгу»

30.01.2011  12.00 – «Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія»

                      16.00 – «Лебедине озеро. Зона»

 

Ціна квитка - 15 грн, для пільгових категорій (пенсіонери, студенти...) - 10 грн

 

Переглянути більш детальну інформацію про фільми >>> 

Share |

Оцінка користувачів

Оцінить статтю


Коментарі

Коментувати можуть лише зареєстровані користувачі. Будь-ласка, використовуючи посилання внизу сторінки авторизуйтеся або зареєструйтеся Зареєструвати користувача
Покищо коментарів до даної статті нема

Останні статті