Вшанування пам`яті Олекси Гірника

n14-1 n14-2  Про це повідомив керівник прес-служби Черкаської обласної організації партії "Наша Україна" Степан Вінярський.

– Вшанування пам’яті Олекси Гірника розпочалося у підніжжі Чернечої гори. Серед тих, хто сюди прийшов – здебільшого "нашоукраїнці", "свободівці", представники Конгресу українських націоналістів, "Просвіти". Були тут і родичі, знайомі Гірника, і син Героя – Євген, депутат Верховної Ради кількох попередніх скликань від партії "Наша Україна", – розповів Степан Вінярський.

За його словами, жодних представників нинішньої місцевої влади у заході вшанування участі не брало. Так само не було і представників місцевих ЗМІ.

– Зараз ми бачимо, наскільки інша культура і пріоритети нинішньої влади. Тяжіння до українізації, незалежності – те, за що боровся Олекса Гірник, ми досі повною мірою не домоглися, – зауважив Степан Володимирович.

Учасники акції поклали квіти до пам’ятного знака Герою на Чернечій горі та відслужили панахиду.

ДОВІДКА:

У ніч на 21 січня 1978 року на північному схилі Чернечої Гори Гірник розкидав листівки, на яких його рукою було написано: "Протест проти русифікації українського народу" і підпис: "На знак протесту спалився Олекса Гірник з Калуша". За часів радянської влади інформація про цей вчинок замовчувалася. Тільки після здобуття незалежності Україною правда про вчинок Гірника була вперше опублікована в газеті "Літературна Україна". У 2003 р. Київський фонд імені Олекси Гірника і Ліга українських меценатів заснували премію імені Олекси Гірника. Указом Президента України Віктора Ющенка від 18 січня 2007 року за проявлені мужність і самопожертву в ім'я незалежної України Гірнику Олексі Миколайовичу присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена Держави.

n14-3 n14-5 n14-4
Share |

Оцінка користувачів

Оцінить статтю


Коментарі

Коментувати можуть лише зареєстровані користувачі. Будь-ласка, використовуючи посилання внизу сторінки авторизуйтеся або зареєструйтеся Зареєструвати користувача
Покищо коментарів до даної статті нема

Останні статті