Як Азарова, Герман і Тулуба на Чернечій горі єднав Кобзар

n18-5 Коридори з жовто-блакитних прапорів, музичний оркестр, студенти в українських строях, червоні гвоздики, вручення найвищої культурно-мистецької премії – у Каневі вшанували 197-му річницю від дня народження Тараса Шевченка. В урочистому заході взяли участь прем’єр-міністр України Микола Азаров, заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман, голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб та представники творчої спільноти.

Погода у той день мало нагадувала весняну. Проте, навіть при холодному «дніпровому» вітрі, морозі, громадськість терпляче чекала приїзду офіційної делегації.

n18-.4 Розпочали так як і планували: о 12:30. Помірною ходою представники уряду піднялися на Чернечу гору і поклали квіти на могилу письменника.

Потім всі рушили у музей Тараса Шевченка.

Отут почалося найцікавіше: відвідування експозиційної зали «Віч-на-віч із Шевченком» та вручення Національної премії України імені Тараса Шевченка.

n18-3 У великій, просторій конференц-залі музею зібралося багато людей. За словами голови Уряду, сюди прийшла творча еліта країни – відомі письменники, митці, науковці, діячі культури: «Це та інтелектуальна моральна сила, на яку спирається Україна у своєму розвитку», – сказав він.

n18-2 Також Микола Азаров зауважив, що сьогодні «ми можемо гордо стверджувати, наша свобода і можливість власноруч будувати державу – це перемога людей, закладена ще у Шевченковому «Кобзарі»». Нинішні ж здобутки творчої спільноти українська влада поцінувала преміями, у розмірі 250 тисяч гривень кожна. Згідно з указом Президента (який на урочистому заході виголошувала Ганна Герман) Національну премію України імені Тараса Шевченка 2011 року присуджено: літературознавцям Роману Гораку, Миколі-Ярославу Гнатіву за 10-томне видання «Іван Франко», диригенту-постановнику Миколі Дядюрі, режисерові-постановнику Анатолію Солов’яненку, виконавцям вокальних партій в опері Белліні «Норма» Національного академічного театру опери та балету ім. Шевченка Сергію Магері та Оксані Крамарєвій, артистці Національного академічного театру опери та балету України імені Шевченка Лідії Забілястій за вокальні партії в оперних виставах та концертних програмах 2005-2010 років.

n18-1 Приємною несподіванкою для всіх присутніх стало вручення головою Харківської облдержадміністрації Михайлом Добкіним 102 «Кобзарів», серед яких один – виданий ще за життя Шевченка. Ці книги є унікальним тому, що зібрані за дуже великий період. Тут є різні роки: видання 1943-44 року, є «Кобзар», надрукований у роки Великої Вітчизняної війни.

«Раніше ця унікальна колекція була у приватній власності», – зазначив Михайло Маркович.

Насамкінець Ганна Герман повідомила журналістам, що один з лауреатів Шевченківської премії – письменник Василь Шкляр – таки має шанс її отримати. Але «коли для цього прийде час». Мовляв, письменник же не відмовився від Шевченківської премії, а попросив лише перенести її вручення.

Світлана Литвак

Прочерк

Share |

Оцінка користувачів

Оцінить статтю


Останні статті