Шевченкова алея

rozdilenna_01

wa На Всеукраїнський скульптурний симпозіум «Шевченкова алея» до Канева приїхали провідні майстри України. За сорок днів вони створили дев’ятнадцять образів – персонажів Шевченкових творів. Автор ідеї – президент України.

Біля підніжжя Тарасової гори у Каневі туристів зустрічають 19 скульптур Шевченкових персонажів. Понад місяць над їхнім створенням чаклували скульптори з різних куточків держави. Спершу монументи планували вишикувати від Успенського собору до Чернечої гори – за маршрутом останнього шляху Кобзаря. Проте скульптори наполягли, щоб їхні роботи стояли разом. Тож під Тарасовою горою вони утворять своєрідний парк скульптур.

Юлій Сенкевич, керівник проекту: "Ми своїх дітей не хочемо кидати напризволяще, це наші діти. І ніхто не хоче поганого місця існування своєї дитини. Можна почати з цього парку, коли благоустрій захопить і набережну, то може так статися, що він буде окрасою України і стане на обліку ЮНЕСКО".wa1
Для скульпторів із Ямпільських кар’єрів Вінниччини завезли кам’яні брили. Кожна – вагою шість тонн, аби фантазії скульпторів було де розгулятися. Черкасця Миколу Теліженка зацікавила Коліївщина. Підніжжя його скульптури прикрашають образи кобзаря й коня – уособлення спаплюженої землі. Вінцем творіння став орел – символ польської влади, який клює голови українських селян.

Микола Теліженко, заслужений художник України (м. Черкаси): "Найближчим часом ювілей народно-визвольної війни – Коліївщини. І, наближаючись до творчості Шевченка, збагнув, що, гайдамакам, Коліївщині немає жодного пам’ятника в Україні. Це була всеукраїнська масова хвиля визвольної війни. Це трагічна сторінка історії. Хотілося її відобразити".

Свої роботи скульптори подарували Каневу. За задумом, на святому для українців місці ще мають висадити вишні, верби й тополі. І облаштувати набережну Дніпра. А залишки кам’яних брил міська влада хоче використати для ремонту дороги біля Тарасової гори. 

Перейти до мапи

st1_172st2_192st3_192st4_192st5_172 

Share |

Оцінка користувачів

Оцінить статтю


Коментарі

Коментувати можуть лише зареєстровані користувачі. Будь-ласка, використовуючи посилання внизу сторінки авторизуйтеся або зареєструйтеся Зареєструвати користувача
Покищо коментарів до даної статті нема

Останні статті


Успенський собор

Додано: 1.01.2011, 00:00

Канівські гори

Додано: 1.01.2011, 00:00