На 200-річчя з дня народження Шевченка хочуть організувати світову конференцію

n19_1 "Наша Україна" ініціює проведення світової конференції до 200-річчя з дня народження Шевченка. Про це 9 березня у Каневі заявив голова політради "Нашої України" Валентин Наливайченко.

"Ця конференція має зібрати провідних культурологів, філософів, дослідників літератури, аби в широкому світовому контексті сказати про Україну, про її культурне значення для світу і про Шевченка. Нам потрібні події, коли ми промовляємо до світу, а світ звертається до нас. Нам потрібно вийти за межі суто внутрішньої дискусії. Ми маємо говорити про наш вплив на світову культуру, і в цьому сенсі – про 200-річчя центральної постаті нашої сучасної культури – Тараса Шевченка", – наголосив Наливайченко.

Він зауважив, що відповідну постанову найближчим часом народні депутати від "Нашої України" зареєструють у парламенті. Наливайченко закликав українську інтелігенцію, всі громадські та політичні сили України, а також авторитетні інституції світового українства підтримати цю ініціативу.

Він також наголосив на тому, що до 200-річчя Кобзаря потрібно завершити повне видання творів Шевченка – його віршів, малюнків, усього творчого надбання.

Підсумовуючи, Наливайченко сказав: "Ми прийшли сюди, щоб вшанувати пам'ять Кобзаря і сказати, що дивимось у майбутнє, як вільні люди, які більше не дадуть вдягнути на себе кайдани. Ми пишаємося тим, що у нас є світовий геній – Тарас Шевченко".

Share |

Оцінка користувачів

Оцінить статтю


Останні статті