Народні гуляння «Свято на Бесарабії»

Народні гуляння «Свято на Бесарабії»

 

n39-1Майже рік, за ініціативи та підтримки міського голови Віктора Ніколенка та депутатів міської ради триває акція «Свято на вулиці». Відроджуючи давно забуті традиції керівництво міської ради спільно з праціввниками відділу культури, художніх колективів міського будинку культури та громадських організацій скликають людей і всі разом, дружною громадою,  весело проводять час.

6 листопада до акції «Свято на Бесарабії» приєднався Канівський козацький полк на чолі з отаманом Василем Спіжовим. Козаки внесли до вуличних розваг колорит запорозьких звичаїв та обрядів, вчили охочих – як осідлати коня та їздити верхи, пригостили громаду смачною козацькою юшкою, кашею та цілющим чаєм.

n39-2

Свято відкрив міський голова Віктор Ніколенко, який наголосив, що завдяки збереженню самобутніх традицій вулиці, селища та міста, громада житиме та успішно розвиватиметься незалежно від тих проблем які завжди існують в суспільстві, а головне, залучати до спільних дій молоде покоління канівчан.

Своєю творчістю гостей свята привітали народний аматорський ансамбль міського будинку культури «Перлина» під керівництвом Юлії Третякової, сольним номером Олена Степаненко та  народний аматорський хор районного будинку культури ім. І.Коваленка «Кобзарева криниця» під керівництвом Ммар’яни Сторчоус. Свою поетичну творчість представила громаді Морфуша Григорівна Єровенкова. Її вірші були присвячені трагічним сторінкам історії – Голодомору та війни, а на завершення свого виступу поетеса прочитала поему присвячену Каневу.

n39-3Ведучі свята Інна Левіт та Оксана Кириченко оголосили відомих у Каневі своїми добрими справами людей які проживають на вулицях Ісковщина, Бесарабія і Монастирок. Це старожили: Параска Прокопівна Осиченко 1918 р.н.,  яка пережила голод 1933 р., роки війни, коли в 1941 р. пройшла пішки з Харькова до Канева вагітна з маленькою дитиною на руках… Іван Дементійович Кулик 1924 р.н. – інвалід ВВв 1 групи. У 8 років він також пережив голод 1933 р., в 19 років пішов добровольцем на фронт після визволення Канева. З боями Іван Дементійович пройшов Україну, Молдавію, Румунію. Брав участь в Ясо-Кишинівській операції, двічі був поранений, має нагороди – дві медалі «За Відвагу», орден «За мужність», орден вітчизняної війни III ступені. Учасник боїв в Афганістані Петро Зубченко, нагороджений Орденом Червоної зірки і медалями. Багатодітні мами –Любов Василівна Руденко (четверо дітей) та Лариса Миколаївна Леоновец (п’ятеро дітей). Відома в Каневі та за межами області  Ірина Литовченко – інвалід дитинства – художниця, неодноразово брала участь у різноманітних творчих виставках. Микола Романович Руденко має 55 років вчительського стажу, з них 33 роки директор загально-освятньої школи № 3, мікрорайону Костянець.                

Місцева громада радо вітала організаторів акції і щиро дякувала за  подарований гарний настрій, веселий сміх, запальні пісні, розваги депутатів міської ради Олександра Демиденка та Юрія Бузницького за надання артплощадки та гостинного двору «Карат».

 

Костянтин Андрієнко,

міський відділ культури і туризму 

Share |

Оцінка користувачів

Оцінить статтю


Останні статті