Осінній вернісаж

n45-1

У п‘ятницю, 11 листопада цього року, в ювелірній майстерні родини Лаврентьєвих відкрилась виставка живопису – перший канівський „Осінній вернісаж”.

У трьох світлих залах, загальною площею 220 квадратних метрів, свої роботи представили: Г. Та М. Морозови, В.Дудка, Є.Лагутинська, Л.Зелененко, К.Макаревич, В.Коржов, М.Кочубей, А.Скорідіна, Л.Жукова, Є.Дяченко, Ю.Шатило, О.Сорокіна, В.Миценко, К.Захарченко, А.Лаврентьєва, П.Сорохіна та інші. Окрім канівських майстрів поціновувачі мистецтва мали змогу помилуватися полотнами художників з інших міст України, зокрема Києва, Тернополя, Черкас, Олександрії, Севастополя, Броварів, Сімферополя, Житомира, Миколаєва та інших. Завітали на урочистий святковий захід і митці з обласного центру – С.Устименко та О.Сокуренко. Загалом в „Осінньому вернісажі” взяли участь 30 художників.

Ініціатор проекту Рита Лаврентьєва привітала усіх з відкриттям виставки.

n45-2

- На Канівщині дуже багато людей, особливо молодих, які мають художній потенціал та хочуть творити прекрасне. Центр культури і мистецтва відкрито в першу чергу для того, аби допомогти дітям та молоді – зазначила ведуча „Осіннього вернісажу” . – Приємно, що у цій виставці представили свої роботи студенти та випускники Канівського училища культури і мистецтв.

Сестри Галина та Марина Морозови привітали всіх з відкриттям Центру культури та мистецтва та у знак вдячності за прекрасну виставку подарували Риті Лаврентьєвій свої картини.

- Ця жінка виховує чотирьох прекрасних дітей. Наше щастя, що, не зважаючи на це, вона знаходить час для мистецтва, - відмітила Галина Морозова.

n45-3Після вітальних слів та представлення авторів робіт, відвідувачі оглянули картини. А оглянути було що – графіка, декоративний розпис, різьблення по дереву, вишивка, акварелі, олія... Очі розбігалися від пейзажів, портретів, натюрмортів, абстракцій... Всього виставка нараховує до 130 картин. Приємно було впізнавати на них знайомі, рідні канівські місця. Високий рівень організації виставки підтвердили гості. Зокрема, Світлана Устименко з Черкас сказала, що в цьому залі відчувається – тут чекають художників.

Представив свої картини на „Осінньому вернісажі” і лікар Канівсько лікарні Микола Кочубей, який уже давно захоплюється живописом.

- Я не жалкую, що став лікарем, проте своєму захопленню малюванням дійсно приділяв мало уваги. Як лікар можу порадити: у кого є хвороба чи сталося якесь горе – беріть пензля до рук і лікуйте душу!

Для начальника районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Катерини Макаревич це перша виставка в житті.

- Я захоплювалася малюванням завжди. Проте писати олією спробувала лише рік тому. Тепер не можу без цього жити, це – як повітря. Моя робота пов‘язана з тим, що доводиться часто бачити людське горе. У малюванні знаходжу віддушину.

Творчість проявляється і у приватних підприємців – Володимир Коржов представив на „Осінньому вернісажі” вісім своїх робіт.

n45-4- Всі пейзажі – краєвиди Канева. Таким чином висловлюю свою любов до міста. Писати почав усього рік тому. Сталося це раптово – дружина подарувала фарби. Важко зробити перший мазок, а далі піде.

Відповідну атмосферу у залах допомагав створювати квартет камерної музики Канівського училища культури і мистецтв „Кантабіле”. Керівник Марія Шевченко. Розглядаючи прекрасні полотна, відвідувачі слухали твори Моцарта, Вівальді тощо. Тож усі мали змогу зануритися у мистецтво з головою.

Детальніше з роботами майстрів, серед яких Світлана Устименко, Ольга Сокуренко, Галина та марина Морозови, які представлені в центрі культури та мистецтва, можна познайомитися в музеї народного декоративного мистецтва при Шевченківському національному заповіднику.

Перший канівський „Осінній вернісаж” можна відвідати щодня, окрім неділі та понеділка, з 10-ї до 18-ї години за адресою: м.Канів, вул. Енергетиків 24 (приміщення ювелірної майстерні). Вхід безкоштовний. Виставка діятиме 

Share |

Оцінка користувачів

Оцінить статтю


Останні статті