Шевченкові дні 2012

n48-1

n48-2

n48-3

9 березня 2012 року, в день 198-ї річниці з дня народження генія української нації, в Шевченківському національному заповіднику панувала святкова атмосфера. На Тарасову гору з`їхалися політики, митці, громадські діячі. Також прибув Президент України Віктор Янукович. Після покладання квітів до могили Тараса Шевченка главі держави провели екскурсію музеєм. Особливу увагу привернули подаровані напередодні меценатами роботи І.Рєпіна та автограф його листа. Після цього Віктор Янукович пройшов до конференц-залу, де нагородив цьогорічних лауреатів Шевченківської премії. Ними стали поет Петро Мідянка, художник Анатолій Криволап, дитячий прозаїк Володимир Рутківський, мистецтвознавець Тетяна Кара-Васильєва і композитор Віктор Степурка.

Незабаром після від`їзду президента в одному з виставкових залів Шевченківського національного заповідника пройшло урочисте відкриття персональної виставки заслуженого художника України Леоніда Гопанчука (м. Київ) «Святині України-Руси».

На цьому святкування не закінчились, адже в міському будинку культури пройшов концерт, присвячений 198-й річниці з дня народження Тараса Шевченка, в якому брали участь професійні та аматорські колективи з Канівського училища культури і мистецтв.

Наступного дня, в день смерті Тараса Шевченка, на його могилі були відправлені панахиди священиками різних конфесій. Незважаючи на незвичайно прохолодну для такої пори року погоду, чимало прихильників таланту великого Кобзаря прийшли щоб віддати йому данину.

В районному будинку культури був проведений концерт пам`яті Тараса Шевченка. Слід зазначити, що це перший подібний концерт.


n48-4 n48-5
Share |

Оцінка користувачів

Оцінить статтю


Останні статті