Музей Т.Г.Шевченка
Національну святиню під опіку Української держави вперше було взято ще 1918 року з ініціативи Симона Петлюри. А 20 серпня 1925 року постановою Ради Народних Комісарів УСРР територію могили Т.Г.Шевченка було оголошено державним заповідником "Могила Т.Г.Шевченка"- з метою охорони меморіалу і поширення знань про поета. Тепер це - широко відомий у світі культурно-освітній, науково- дослідний і туристичний центр, який вивчає і популяризує надбання української національної і світової історико-культурної спадщини, творчість Кобзаря, історію Тарасової (Чернечої) гори, а також здійснює на своїй території охорону пам'яток культури від доісторичних часів до сьогодення, оберігає природно-ландшафтний комплекс Канівського Подніпров'я. Сьогодні територія Заповідника складає 45 га.
Враховуючи всю значимість Тарасової (Чернечої) гори в утвердженні духовності нації, розбудові державності і творення української культури та на виконання ряду рішень Кабінету Міністрів України та Указів Президента, в 2000 році було розпочато широкомасштабну програму розвитку Шевченківського національного заповідника. Колектив Заповідника працює над вирішенням масштабних завдань, передбачених Генеральним планом розвитку Заповідника, розширенням території, створенням сучасної туристичної інфраструктури, реалізацією видавничих програм, побудовою сучасної музейної експозиції. Нині Шевченківським меморіалом опікується майже вісімдесят працівників, серед яких два кандидати наук, спеціалісти з вищою освітою - досвідчені історики, філологи, практики-музеєзнавці. Звання заслужених працівників культури України удостоєні кандидат філологічних наук, автор монографій, науково-історичного літопису Тарасової гори «Святиня», лауреат премії імені В.Вернадського провідний науковий співробітник Зінаїда Тарахан-Береза, завідувач відділом Раїса Танана, орденом княгині Ольги нагороджена Тамара Базилевич. Щороку музеї Шевченківського національного заповідника відвідують понад сто тисяч туристів з України та близько сорока зарубіжних країн, для яких п «Тут з'являється почуття, яке додає нам єдності», - сказав під час одного з приїздів на Тарасову гору Президент України Віктор Ющенко. Тут по-особливому звучать безсмертні Шевченкові заповіти: «А всім нам вкупі на землі єдиномисліє подай і братолюбіє пошли», «Свою Україну любіть...»
20 серпня 1925 року територію могили Т.Г.Шевченка оголошено державним заповідником. 21 листопада 1989 року удостоєно статусу Шевченківського національного заповідника.
Основні напрями діяльності - пам'яткоохоронна робота: збереження об'єктів і заповідних територій, внесення Заповідника до Списку всесвітньої культурної і природної спадщини ЮНЕСКО; - наукові дослідження і популяризація історії Тарасової (Чернечої гори), значення постаті Тараса Шевченка та його творчості в духовному відродженні нації; - здійснення експозиційної, культурно-освітньої роботи, формування музейної колекції.
Оцінка користувачів![]() ![]() ![]() ![]() Оцінить статтю![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Коментарі
Коментувати можуть лише зареєстровані користувачі. Будь-ласка, використовуючи посилання внизу сторінки авторизуйтеся або зареєструйтеся Зареєструвати користувача
![]()
Дуже гарний музей! Був ще у 80-х роках.
Може когось зацікавить стаття - Винниківський подарунок для Кобзаря - http://vinnikiplus.in.ua/publ/21-1-0-520 А для сайту Винники Plus і для винниківчан цікаво було б дізнатись чи ще є в музею вінок, про який йдеться у вищевказаній статті. До речі у Винниках дальше проживає його автор. Хотілося б побачити фотографію цього вінка. Дякую! vinnikiplus@gmail.com ![]()
Дуже гарний музей! Був ще у 80-х роках.
Може когось зацікавить стаття - Винниківський подарунок для Кобзаря - http://vinnikiplus.in.ua/publ/21-1-0-520 А для сайту Винники Plus і для винниківчан цікаво було б дізнатись чи ще є в музею вінок, про який йдеться у вищевказаній статті. До речі у Винниках дальше проживає його автор. Хотілося б побачити фотографію цього вінка. Дякую! vinnikiplus@gmail.com |
Останні статтіМузей "Літературна Канівщина" (колишній "А.П.Гайдара")Додано: 1.01.2011, 00:00
Історичний музейДодано: 1.01.2011, 00:00
Шевченкова світлицяДодано: 1.01.2011, 00:00
|