Музей "Літературна Канівщина" (колишній "А.П.Гайдара")

DSC_0228 Науково - дослідний відділ "Літературна Канівщина" Шевченківського національного заповідника був створений на базі Бібліотеки - музею А.П.Гайдара 2008 року.
Експозиція музею висвітлює життєвий і творчий шлях російського дитячого письменника А.П.Гайдара, який загинув у 1941 році на Канівщині і похований у м.Каневі.
DSC_0555 Сьогодні у фондах музею науково - дослідного відділу "Літературна Канівщина" зберігається понад 13 тисяч експонатів. Це, в основному експонати гайдарівської тематики: книги А.П.Гайдара на мовах народів світу, особисті речі, фотографії, документи, афіші фільмів і програми спектаклів, поставлених по творах А.П.Гайдара, експонати, які розповідають про розвиток тимурівського руху, дитячі роботи.
DSC_0109 На сьогоднішній день колектив відділу працює над створенням концепції та тематичної структури нової експозиції музею "Літературна Канівщина". Проводиться пошукова робота, налагоджуються звязки з літераторами та їхніми родинами з метою збору музейних предметів. Своїми колекціями поділилися з нами: канівський краєзнавець Сорокопуд Іван Іванович, родини Григорія.Донця, Петра Красюка, Галини Гриненко, Світлани Жолоб, Павла Симоненка, Віктора Лагози. Багато цікавих матеріалів до музею передав Пащенко Олексій.Олексійович. Його батько Пащенко Олексій Минович  працював першим секретарем райкому ЛКСМУ в м. Каневі у 1947 році і був одним з організаторів і активним учасником пере похорону А.П.Гайдара до м. Канева.
DSC_0565В музеї відкрито постійно діючу виставку "Літературна Канівщина", яка  висвітлює літературне життя рідного краю, починаючи з давніх часів і до сьогодення. Виставка знайомить відвідувачів з творчістю наших земляків, які внесли вагомий вклад у розвиток української літератури.
DSC_0226Із Каневом повязано багато подій вітчизняної історії, життя і діяльність багатьох письменників та інших видатних людей. Серед них імя вченого-енциклопедиста Михайла Максимовича та його друзів Тараса Шевченка та Миколи Гоголя, канівського педагога, громадського діяча, поета та прозаїка Василя Гнилосирова. Тут черпали наснагу Гнат Хоткевич та Петро Бутурлін.
Канівщина - батьківщина філософа, педагога Памфіла Юркевича, історика, літератора, педагога Олексія Андрієвського.
DSC_0211На благословенній канівській землі народилися: шевченкознавці Петро Жур та Василь Костенко, перекладач Євген Попович, письменник Семен Скляренко, поети Григорій Донець, Сергій Воскрекасенко, Валентин Лагода, Віктор Лагоза, Петро Красюк, Полікарп Шабатин.
 Довгий час замовчувані, повернулися в літературу імена наших земляківО.П.Варавви(О.Кобця) та Г.П.Варави(В.Стеблика), поетеси Н.Лівицької - Холодної.
Багато сучасних літературних митців, повязавши своє життя з нашим краєм, знаходили і знаходять тут героїв своїх книг. Це поети - Володимир Затуливітер,  Микола Шамрай, Олексій Софієнко, Віра Носенко,Олександр Апальков та багато інших.
Співробітники музею організовують тематичні виставки, проводять масові заходи, зустрічі з письменниками та митцями, читають лекції присвячені літературному життю рідного краю.
Запрошуємо до нашого музею усіх, хто бажає доторкнутися до літературної слави Канівщини.
Share |

Оцінка користувачів

Оцінить статтю


Коментарі

Коментувати можуть лише зареєстровані користувачі. Будь-ласка, використовуючи посилання внизу сторінки авторизуйтеся або зареєструйтеся Зареєструвати користувача
Покищо коментарів до даної статті нема