Майстер-класи канівського історичного музею

n21-1

У рамках навчальної Програми «Пізнай свій рідний край» працівниками науково-дослідного відділу Шевченківського національного заповідника «Канів від давнини до сучасності» (Історичний музей) проводяться майстер-класи з ліплення виробів із глини. На заняттях, що проходять у приміщенні відділу та поза його межами, кожен бажаючий може ознайомитися з історією Канева та його найближчих околиць у ІV-ІІІ тисячолітті до н.е. – в період трипільської культури. Програмою передбачено:  

-          екскурс в давнє минуле (екскурсія по експозиції «Трипільська культура»);

-          демонстрація реконструкцій трипільського одягу;

-          проведення майстер-класів з ліплення традиційних трипільських форм: посуд, антропоморфна

           і зооморфна пластика;

-          надання інформації про основи виготовлення виробів з глини, її приготування до роботи;

-          інформація про символіку трипільців, способи нанесення розписів на кераміку тощо.

Майстер-класи були проведені 25 і 26 березня 2011 року. Наступні заняття відбудуться

  Майстер-класи були проведені 25 і 26 березня 2011 року. Наступні заняття відбудуться 8, 9 квітня, 6,7 травня цього року.  

  Початок занять о 14 годині.

  Вартість вхідного квитка: дорослі – 5 грн., діти – 2 грн.

  Адреса: вул. Леніна, 15; телефон для довідок: 3-23-41.

   

  n21-2 Крім цього, працівники відділу проводять майстер-класи з виготовлення іграшок з льняної нитки. Сьогодні зростає цікавість до іграшок, виготовлених вручну з підручних матеріалів. Іграшка, зроблена власноруч, це не просто забавка, а являється оберегом для дому, сім’ї чи близької людини. До того це ще й прекрасний подарунок. Ось чому до роботи слід приступати з хорошим настроєм і світлими думками. Матеріал для виготовлення досить простий: такими нитками господині підв’язую городину, а придбати моток ниток можна в будь-якому магазині «Господарчі товари». За для краси до виробу вплітають кольорову нитку, яка теж виготовлена з натуральних матеріалів, наприклад, нитки «муліне», що використовуються у вишивці. Техніка виготовлення іграшки дуже проста, але це не означає, що відразу ж вийде зразковий виріб: будь-яка робота потребує певних зусиль. Відвідавши майстер-класи, кожен має можливість виготовити своїми руками птаха чи ангела. Звичайно, із льняних ниток можна виготовити й інші іграшки: коня, павука, дерево чи просту ляльку – все залежить від фантазії виконавця. Майстер-класи з виготовлення іграшок з льняної нитки планується проводити у ІІІ-ІV кварталах 2011 року.

  Майстер-класи проходять також під час проведення загальноміських заходів: свята Івана Купала, Дня незалежності України, Дня міста.

  Назад